?מה לעשות אחרי תאונת דרכים

?מה עושים אחרי תאונת דרכים

מה לעשות לאחר תאונת דרכים? מה עושים אחרי תאונת דרכים?

נכתב על ידי עורכת דין אדר מאור-מוסקוביץ'

נייד: 050-8463614

שלב א' – קבלת טיפול רפואי בבית חולים

לעיתים ישנן פגיעות אשר לא שמים לב אליהן בסמוך לתאונה ולעיתים מרגישים כאב ומתגלות הפגיעות רק לאחר מכן. על כן חשוב בסמוך לאחר התאונה לגשת לחדר המיון, להיבדק ולקבל טיפול רפואי.

בחדר המיון חשוב לציין כי סיבת ההגעה הינה תאונת דרכים וכן לפרט בפני הרופא את כל הכאבים והפגיעות שמהם הנכם סובלים. יש לזכור כי בתחום המשפט "מה שלא כתוב לא קיים" ולכן יש לוודא כי הרופא תיעד את תלונותיכם במלואם ואם נתקלתם בחסר יש לבקש כי הרופא ישלים.

ישנה חשיבות רבה להתלונן בפני רופא על כאבים ומגבלות מהם הנכם סובלים עקב התאונה. הטענה כי אותם נזקי גוף יחלפו כלעומת שבאו עשויה לעורר טענה מצד חברת הביטוח כי אין קשר בין נזק הגוף לבין תאונת הדרכים.

שלב ב' – קבלת אישורי מחלה בקופת חולים

לאחר שחרורכם מחדר המיון מומלץ להגיע לרופא המשפחה ולבקש אישורי מחלה וזאת כדי לקבל שכר המגיע לכם על פי החוק בזמן שנעדרתם ממקום העבודה.

שלב ג' – קבלת אישור משטרה

בסמוך לאחר התאונה יש להגיע לכל תחנה של משטרת התנועה לפי בחירתכם כאשר הנכם מצוידים באישור על קבלת טיפול רפואי, תעודת ביטוח חובה תקפה למועד התאונה, רישיון נהיגה תקף למועד התאונה ורישיון רכב.

שם תתבקשו לציין את מקום התאונה, תאריך התאונה, שעת התאונה המשוערת וכן את פרטי כל המעורבים בתאונה.

לאחר מכן תקבלו לידכם את "אישור המשטרה" (לעיתים מקבלים את האישור בדואר). יש לבדוק כי הפרטים אשר הודפסו באישור המשטרה הודפסו כפי שמסרתם.

שלב ד' – שמירה על כל המסמכים הרפואיים והמסמכים הלא רפואיים

על מנת שתקבלו פיצוי הולם מחברת הביטוח, יש לשמור כל מסמך ומסמך מיום התאונה ועד לקבלת הפיצוי הכספי לרבות צילומי רנטגן, אישורי מחלה, תיק פיזיותרפיה, מרשמי תרופות, הפניות לרופאים סיכומי מחלה, סיכומי אשפוז, קבלות על ביקורים בקופ"ח, קבלות על טיפולים אלטרנטיביים, קבלות נסיעה, קבלות חניונים וכו'.

כמו כן, באם שכרתם עזרת צד ג' בשל המגבלות הרפואיות מומלץ להחתים את אותו גורם שלישי על מסמך המפרט את השכר והשעות.

חשוב!

לצורך ניהול תביעת נזיקין, במיוחד במקרים בהם נגרמו נזקי גוף קשים, נדרשת מיומנות רבה ועל כן מומלץ ליצור קשר טלפוני עם עורך דין תאונות דרכים המתמחה בנזיקין ובאופן ספציפי בנזקי גוף כתוצאה מתאונות דרכים סמוך ככל האפשר למועד התאונה,

זאת מאחר ובמקרים רבים חברות ביטוח פונות בעצמן לנפגעים כדי לסלק תביעתן מהר ככל האפשר. מדובר באליה וקוץ בה מאחר וחברות הביטוח ברב המקרים מציעות פיצוי זעום אשר כלל לא משקף את הנזקים.

כמו כן, כל תפקידם של החוקרים מטעם הביטוח הוא לחסוך כסף לחברת הביטוח ולוודא כי תקבלו פיצויים מינימליים. לכן חשוב ומומלץ לא לשתף פעולה עם החוקרים הללו ולא לחתום על דבר!

לרוב החוקרים עובדים במסווה ולא יציגו עצמם כחוקרים לכן חשוב לא לשתף אנשים זרים בפרטי הפרטים של התאונה.

מה צריך להביא לפגישה עם עורך דין לאחר תאונת דרכים?

1. תעודת ביטוח חובה תקפה ליום התאונה.

2. העתק רישיון נהיגה תקף למועד התאונה.

3. אישור משטרה.

4. כל המסמכים הרפואיים והמסמכים הלא רפואיים מיום התאונה.

רוצה לדעת עוד על תאונות דרכים? הינך מוזמן לעמוד שאלות ותשובות בנושא תאונות דרכים

צור קשר כעת עם עורכת דין אדר מאור-מוסקוביץ'!

נייד: 050-8463614

ניתן לקרוא גם על:

השתתפות עצמית בביטוח חובה לאופנוע

התיישנות תביעת תאונת דרכים

שכר טרחת עורך דין בתביעת תאונת דרכים


תגיות: מה לעשות לאחר תאונת דרכים, מה עושים אחרי תאונת דרכים, תאונת דרכים, תאונות דרכים, מדריך פעולות לאחר תאונת דרכים, מה לעשות אחרי תאונת דרכים, תאונת דרכים מה עושים?, למי פונים אחרי תאונה, מה עושים אחרי תאונה, מה לעשות אחרי תאונה, מדריך תאונת דרכים, מה להביא לפגישה עם עורך דין, מה להביא לאחר תאונת דרכים, איזה מסמכים לשמור אחרי תאונת דרכים, קבלת אישור משטרה אחרי תאונת דרכים, מה עושים לאחר פציעה בתאונת דרכים, מה לעשות אחרי פגיעה בתאונת דרכים, what to do after a car accident in israel? מה עושים בתאונת דרכים, מה לעשות במקרה של תאונת דרכים, איך מתלוננים על תאונת דרכים מה עושים, איך להוציא כסף מהביטוח תאונת דרכים